en
pl
home

Cavaliada Tour

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach Polski - Poznaniu, Lublinie oraz w Warszawie.

Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour oraz Cavaliada Summer Jumping, zawody, które odbędą się w tym roku po raz pierwszy, w dniach 7 - 10 lipca,  na plaży w Kołobrzegu. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie.

Cavaliada Summer Jumping to międzynarodowe zawody jeździeckie, wyjątkowe w skali światowej, bo odbywające się w plażowej scenerii Kołobrzegu. Po raz pierwszy w Europie, arena sportowych zmagań jeźdźców i amazonek będzie usytuowana nad brzegiem morza. To czyni ten projekt porównywalnym jedynie do prestiżowych zawodów odbywających się w Miami Beach na Florydzie.

Cztery wymiary Cavaliady

SPORT – Cavaliada to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cavaliada to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach Cavaliady można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

EDUKACJA – Nasze programy edukacyjne adresowane są zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Co roku organizujemy zjazdy Uniwersytetu Jeździeckiego, podczas których doświadczeni praktycy i wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni.

 

logo_nowe_nowe.PNG

 

.