en
pl
home

Cavaliada Summer Jumping Kołobrzeg 2016

Morze, piękne konie, najlepsi jeźdźcy i amazonki, niezapomniane emocje sportowe i wakacyjna zabawa, czyli Cavaliada Summer Jumping Kołobrzeg 2016.

Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour oraz Cavaliada Summer Jumping, zawody, które odbędą się w tym roku po raz pierwszy, w dniach 7 - 10 lipca,  na plaży w Kołobrzegu. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie.

Cavaliada Summer Jumping Kołobrzeg 2016 - międzynarodowe zawody jeździeckie, wyjątkowe w skali światowej i porównywalne jedynie do prestiżowych zawodów odbywających się w Miami Beach na Florydzie. Były to pierwsze zawody w Europie, podczas których parkur zlokalizowany był na plaży, tuż nad brzegiem morza.

Trzy wymiary Cavaliady

SPORT – Cavaliada to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cavaliada to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach Cavaliady można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Ponadto przy okazji każdej edycji Cavaliady proponujemy także programy edukacyjne adresowane zarówno do dzieci, jak i do dorosłych; między innymi organizujemy zjazdy Uniwersytetu Jeździeckiego, podczas których doświadczeni praktycy i wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni.

 

 

.