en
pl
home

Cavaliada Tour

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach Polski - Poznaniu, Lublinie oraz w Warszawie.

Cavaliada to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour oraz Cavaliada Summer Jumping, zawody, które odbędą się w tym roku po raz pierwszy, w dniach 7 - 10 lipca w Kołobrzegu.

Cavaliada Tour to jedyny w Polsce halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach Polski - Poznaniu, Lublinie oraz w Warszawie.

Cavaliada Summer Jumping to międzynarodowe zawody jeździeckie, wyjątkowe w skali światowej, bo odbywające się w plażowej scenerii Kołobrzegu. Arena zmagań sportowych jeźdźców i amazonek, po raz pierwszy w Europie będzie usytuowana przy brzegu morza. To czyni ten projekt porównywalnym jedynie do prestiżowych zawodów odbywających się w Miami Beach  na Florydzie.

Trzy wymiary Cavaliady

SPORT – Cavaliada to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach Cavaliady zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Cavaliada to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części świata.

POKAZY – Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako sposobu rekreacji i dyscypliny sportowej oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Impreza ma też wymiar edukacyjny pokazujący odwołanie do polskiej tradycji konnej. Ważną częścią każdej edycji imprezy jest więc program rozrywkowy w ramach, którego publiczność ogląda pokazy teatralne i widowiska z udziałem koni. Do tej pory na arenach Cavaliady można było zobaczyć pokazy woltyżerki, kadryla sulek, prezentacje ogierów zimnokrwistych, pokazy sikawek konnych, tancerzy francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków, a także skaczących przez przeszkody niczym konie performerów z Horseman Team.

TARGI – Cavaliadzie towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa i usługi.

sponsorzy-002.png