bilety
instagram
en
pl
home

Moc atrakcji na CAVALIADA Poznań

CAVALIADA tak samo zaprasza rodziny z dziećmi jak i miłośników jeździectwa, ponieważ każdy znadzie tutaj coś dla siebie!

Zobacz, jakie końskie przygody czekają na Ciebie na CAVALIADZIE

  • Sportowe emocje | arena A i arena B (paw. 7a)
  • Atrakcje dla rodzin z dźiećmi | arena B (paw. 7a)
  • Strefa Dziecka | Aleja Lipowa
  • Pawilon Polskiej Hodowli | paw. 8a
  • Czemionat Koni Ras Szlachetnych w skokach luzem (paw. 7a)
  • Targi Sprzętu Jeździeckiego | paw. 6a
  • Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz Poznański Łańcuch Świąteczny (paw. 7 i 8)

 

Sportowe emocje | arena A i arena B

CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach CAVALIADY zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, wszeschstronnym konkursie konia wierzchowego, powożenia zaprzęgami czterokonnymi, ujeżdżeniu, woltyżerce i paraujeżdżeniu. CAVALIADA to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części Europy.

POZNAJ KONKURENCJE JEŹDZIECKIE >>>


20.PNG

Pokazy jeździeckie

Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADY można było podziwiać pokazy woltyżerki, musztry wojskowej i policji konnej, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

19.PNG

Strefa dziecka

To tutaj, jak nigdzie indziej sport spotyka się z artystycznymi kreacjami, szaleństwo plastyczne miesza się z radosnymi zabawami i rozbudzane są jeździeckie pasje. W strefie dziecka na najmłodszych czekać będzie szereg atrakcji: Piekarnia Młodego Jeźdźca, animacje oraz przejażdżki na kucykach.

15.PNG

Pawilon Polskiej Hodowli

To wyjątkowe miejsce, w którym hodowla spotyka się ze sportem, praca jest fascynującą przygodą, a nauka świetną zabawą! Pomysł powstał z inicjatywy Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich w celu promocji polskiej hodowli koni oraz podkreślenia, jak duże znaczenie ma przemysł konny w polskiej rzeczywistości. To jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w Polsce. PAWILON POLSKIEJ HODOWLI przybliża temat hodowli koni w Polsce, jak również prezentuje całe spektrum możliwości, jakie niesie ze sobą ta dynamicznie rozwijająca się gałąź przemysł.

16.PNG

Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych

W tym roku podczas Cavaliady Polski Związek Hodowców Koni przygotował widowisko, którego do tej pory poznańska publiczność nie oglądała - Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem! W sobotę, 2 grudnia od godziny 12.00 wszyscy chętni będą mogli obejrzeć stawkę wyselekcjonowanych młodych koni. Na Arenie B zbudowany zostanie specjalny korytarz, w którym konie będą pokonywać przeszkody bez udziału jeźdźców. Po ocenie komisyjnej poznamy najlepsze konie w dwóch kategoriach wiekowych: koni 2-letnich i 3-letnich. Być może za parę lat zobaczymy je ponownie na Cavaliadzie podczas sportowych zmagań w konkursach skokowych.

Targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich

Na zwiedzających czekać będzie olbrzymia przestrzeń wystawiennicza. Sprzęt i akcesoria jeździeckie, wyposażenie stajni, pasze i suplementy oraz usługi dla jeździectwa – bardzo szeroki asortyment będzie czekać na stoiskach w pawilonie 6A, w pobliżu Areny Głównej. Producenci i dystrybutorzy z pewnością szykują mnóstwo nowości na weekend 30 listopada – 3 grudnia!

17.PNG

Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych oraz Poznański Łańcuch Świąteczny

Jarmark świąteczny dla wszystkich spragnionych obcowania ze sztuką i rękodziełem oraz zainteresowanych wprowadzeniem w tajniki pracy utalentowanych artystów. Festiwal to doskonałe miejsce, żeby zakupić unikatowe prezenty mikołajkowe dla najbliższych. Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie wspólne budowanie Poznańskiego Łańcucha Świątecznego.

14-002.PNG


Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact