bilety
instagram
en
pl
home

Emocjonująca rywalizacja sportowa

przechwytywanie.PNG

CAVALIADowe konkursy

 • czwartek, piątek, sobota, niedziela│Międzynarowodwe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI3*-W, CSI1*, CSIYH│arena A i B
 • czwartek│Potęga Skoku│arena A
 • piątek │Wenus vs. Mars│arena A
 • sobota │Speed&Music│arena A
 • niedziela │Grand Prix│arena A
 • czwartek, sobota │Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi│arena A
 • piątek │CAVALIADA Eventing Tour│arena A
 • piątek, sobota│Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu│arena B
 • czwartek, piątek, niedziela │Ujeżdżenie │arena A i B
 • niedziela│Woltyżerka│arena B
 • sobota, niedziela │CAVALIADA Future│arena A

 

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody

Podczas CAVALIADA Poznań rozgrywane są międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody o następujących rangach: CSI3*-W, CSI1*, CSIYH (konkursy dla młodych koni). W programie sportowym CSI3*-W zaplanowano 12 konkursów. W Poznaniu rozgrywana jest eliminacja Pucharu Świata (CIS3*-W).

6.PNG

Potęga Skoku

W konkursie Potęgi Skoku pary mają do pokonania wysoki, mierzący czasami nawet ponad dwa metry mur. Gorące oklaski dopingują sportowców i nagradzają ich za zdolności, odwagę oraz podjęte ryzyko. Dotychczasowy rekord CAVALIADY ustanowiono w 2012 roku w Poznaniu, który wynosi on 2,20 cm.

5.PNG

Wenus vs. Mars

Jak łatwo się domyśleć walczyć będą amazonki z jeźdźcami. Będzie to konkurs równoległy, w którym 8 pań i 8 panów rywalizować będzie w parach na dwóch identycznych parkurach w systemie pucharowym – przegrany odpada. Już teraz można powiedzieć, że na pewno będzie to nie tylko sportowa ale i pewnie potraktowana przez zawodników pół żartem pół serio, niezwykle widowiskowa potyczka. Być może konkurs wprawi publiczność w rozterkę, za kogo trzymać kciuki: za piękne kobiety, czy może jednak za nieziemsko przystojnych facetów?

2.PNG

Speed&Music

Ten konkurs to prawdziwy wyścig z czasem przyprawiony najnowszymi muzycznymi hitami! Tutaj nie liczy się dokładność, ale szybkość pokonywania przeszkód. Możliwość zdobycia cennych punktów, wysoka pula nagród elektryzujący klimat na parkurze sprawiają, że zawodnicy walczą o każdą sekundę i nie odpuszczają na chwilę. Gorąca atmosfera na widowni, porywająca muzyka dopinguje jeźdźców. Pod koniec konkursu sportowe emocje sięgają zenitu, a najlepszy sportowiec nagradzany jest zawsze gromkimi brawami w podziękowaniu za doskonałą dawkę pozytywnych emocji.

4.PNG

Grand Prix

W niedzielę podczas najważniejszego konkursu Grand Prix poznamy najlepszego zawodnika CAVALIADY Poznań 2017. Konkurs jest eliminacją do Pucharu Świata Ligii Europy Centralnej, daje także punkty do FEI Longines Ranking oraz CAVALIADA Tour Ranking.

3.PNG

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Także tym razem na arenę CAVALIDY wjadą zaprzęgi czterokonne. Od początku też kocha je cavaliadowa publiczność. Zaprzęgi wzbudzają zachwyt i podziw kibiców. Umiejętności zawodników, brawurowe pokonywanie przeszkód, piach i pył na arenie są entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność CAVALIADY. W jednej drużynie startuje: powożący, dwójka luzkaków oraz cztery konie.

10.PNG

CAVALIADA Eventing Tour (WKKW)

CAVALIADA Eventing Tour zaprezentuje kibicom CAVALIADY możliwości WKKW. To świetna promocja tej prężnie rozwijającej się konkurencji jeździeckiej. Jeśli chcesz przekonać się jak bardzo emocjonujący jest to sport i poczuć adrenaliną związaną z próbą crossu, to nie możesz przegapić piątkowego wieczoru.

9.PNG

Halowy Puchar Polski w Paraujeżdżeniu

Parajeździectwo to sportowa jazda konna osób niepełnosprawnych, obejmująca następujące dyscypliny jeździeckie: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody, rajdy, powożenie. Jeden z odłamów parajeździectwa – paraujeżdżenie jest obecnie konkurencją paraolimpijską. Tradycyjne, jak co roku, podczas CAVALIADY w Poznaniu zostanie rozegrany HPP w tej dysycyplinie.


paraujezdzenie_cavaliada.jpg

Ujeżdżenie

Konkurencja ta to najwyższy stopień wtajemniczenia, porozumienia i harmonii z koniem. Z drugiej strony, prawidłowe wyszkolenie konia pod kątem ujeżdżeniowym, to podstawa każdej jeździeckiej dyscypliny sportu. Podczas CAVALIADY odbędą się trzy konkursy ujeżdżeniowe na poziomie Małej Rundy.

7.PNG

Woltyżerka

Woltyżerka jest idealnym, a wręcz niezbędnym treningiem uzupełniającym dla każdego, kto rozpoczyna naukę jazdy konnej oraz dla zaawansowanych jeźdźców wszystkich dyscyplin. W krajach zachodnich już od dawna taki rodzaj gimnastyki uważany jest za nieodzowny element pomocniczy w drodze do sukcesu. Woltyżerka jest jednocześnie samodzielną dysycypliną, a na CAVALIADZIE zawodnicy rywalizować będą w tej konkurencji na poziomie ogólnolpolskim.

8.PNG

CAVALIADA Future

Dla młodych adeptów jeździectwa udział w zawodach jest pierwszym krokiem w karierze sportowej. Konkurowanie z innymi młodymi zawodnikami, występ przed licznie zgromadzoną publicznością daje im możliwość zdobycia doświadczenia procentującego w przyszłości.

11.PNG

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact