bilety
instagram
en
pl
home

Gwiazdy CAVALIADA Warszawa

Poznajcie najlepszych skoczków, którym pojawią się w dniach 1-4 marca na warszawskim Torwarze na CAVALIADZIE!

Andrius Petrovas (Litwa). Od wielu lat najlepszy litewski jeździec, wielokrotny mistrz swojego kraju. Od 1998 roku nieprzerwanie jest członkiem kadry narodowej Litwy. Finalista finału Pucharu Świta 2014 w Lyon. Zajął drugie miejsce w rozgrywkach Cavaliady Tour 2013/14 ustępując Alesowi Opatrnemu zaledwie jednym punktem. W ostatnich latach wygrywał konkursy zaliczane do światowego rankingu na zawodach w: Lyon, Celje, Moskwie i Konakovie. Wraz z żoną Daivą prowadzi własny ośrodek jeździecki w Wilnie. Jego motto życiowe to: „Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”.

Ales Opatrny (Czechy). Bez wątpienia najlepszy czeski jeździec ostatnich kilkunastu lat. Karierę rozpoczął od WKKW, ale szybko przerzucił się na skoki. W roku 2000 zdobył mistrzostwo Europy w kategorii młodych jeźdźców. Już kilka razy wchodził do pierwszej setki światowego rankingu. W sezonie 2017 wygrał 4 konkursy zaliczane do LR w tym Grand Prix Cavaliady Lublin. W cyklu Cavaliady Tour triumfował w sezonie 2013/14, sięgając wtedy po Grand Prix Warszawy. Rodzina Opatrnych konie hoduje od 1924 roku. Teraz Ales wraz z ojcem Waclawem prowadzi stadniną JS Opatrny w Horovicach. Jest też członkiem zawodowego zespołu Czech Equestrian Team, z którym bierze udział w rozgrywkach Global Champions Tour.

Angelique Hoorn (Holandia) – amazonka, dwukrotna złota medalistka mistrzostw kraju (2001 i 2007). Srebrna medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy. Wielokrotnie reprezentowała Holandię na imprezach mistrzowskich (ME 2001 i 2009, MŚ 2002, IO 2008). Na olimpiadzie w Pekinie była 8 indywidualnie i 4 zespołowo. Jej ostatni sukces to wygranie w listopadzie Grand Prix CSI2* w Kronenbergu. Jako tester młodych koni współpracuje z holenderskim zawiązkiem hodowców KWPN.

Vladimir Beletskiy (Rosja) Już trzy razy w swojej karierze wywalczy awans do Finału Pucharu Świata. Startował 2006 roku w Kuala Lumpur, w 2009 roku w Las Vegas i w 2011 w Lipsku. Ma na swoim koncie dwukrotny udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. W 2014 roku wygrywał 4 konkursy zaliczane do światowego rankingu.  Od kilkunastu lat mieszka i trenuje w Niemczech, a jego ambicją jest wygrywanie Grand Prix na zawodach w randze 5-gwiezdek, w których rywalizować trzeba z najlepszymi na Świecie. Poza tym jest zawodnikiem którego uwielbia publiczność. A za co, można było zobaczyć w Warszawie podczas konkursów Potęgi Skoku i Speed&Music, gdzie okazał się nie tylko dobrym sportowcem ale i prawdziwym showmanem.

Jarosław Skrzyczyński, reprezentant klubu Agro-Handel Śrem. Od pięciu lat nieprzerwanie lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Na koniec 2017 roku znalazł się w pierwszej setce najlepszych skoczków globu, zajmując w rankingu FEI 84 miejsce. Trzykrotny Mistrz Polski Seniorów (2014, 2015, 2017) oraz trzykrotny zwycięzca CAVALIADY Tour (2014/2015, 2015/2016, 2016/2017). W tym sezonie zaliczył już 3 zwycięstwa w premiowanych konkursach cyklu (jeden w Poznaniu oraz dwa w Lublinie). Z kompletem 60 punktów pewnie zmierza po kolejny tytuł zwycięzcy CAVALIADA Tour.

Krzysztof Ludwiczak, zawodnik klubu HEAA Turek. Aktualny wicemistrz Polski. Drugi w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. W 2017 roku wygrał dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu na CSI3* w Redefin i Grand Prix CSI2* w Michałowicach. Spełnia się nie tylko jako jeździec, ale i trener. Ostatnio do najwyższego poziomu najpierw w kategorii juniorów a potem młodych jeźdźców doprowadził swojego klubowego kolegę Andrzeja Opłatka.

Michał Kaźmierczak z KJ Leśna Wola Głogów Małopolski. Brązowy medalista mistrzostw Polski 2017 i jedyny polski skoczek, który brał udział w zeszłorocznych mistrzostwach Europy seniorów. Wcześniej w mistrzostwach Polski dwa razy zdobywał medale srebrne. Po wygranych jesienią konkursach w Tallinie i Lesznie, zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, co jest bardzo dobrą pozycją wyjściową do walki o trzy miejsca premiowane wyjazdem na finał który w kwietniu odbędzie się w Paryżu. W Pucharze Świata już raz startował w roku 2016 i zajął 25 miejsce.

Andrzej Opłatek z HEAA Turek. Aktualny i już dwukrotny mistrz Polski Młodych Jeźdźców. Wcześniej w 2014 roku był też mistrzem Polski Juniorów. Ma za sobą cztery starty w mistrzostwach Europy z czego dwa były bardzo udane: w 2015 roku zajął 8 miejsce wśród juniorów, a w zeszłym sezonie 12 wśród młodych jeźdźców. W grudniu 2017 roku w pięknym stylu wygrał Grand Prix Cavaliady w Poznaniu pozostawiając w pobitym polu wielu jeźdźców ze ścisłej światowej czołówki.

2018-02-28
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact