bilety
instagram
en
pl
home

Gwiazdy z Polski i zagranicy

W tym roku na starcie zobaczymy 140 jeźdźców z Belgii, Estonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kirgistanu, Łotwy, Litwy, Holandii, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji i Ukrainy. Wśród gości zagranicznych nie zabraknie gwiazd takich jak Ales Opatrny z Czech, który w zeszłym roku wygrał Grand Prix Lublina, Andre Plath z Niemiec, Andrius Petrovas z Litwy czy Vladimir Beletskiy z Litwy. Z pierwszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego będą prawie wszyscy: mistrz Jarosław Skrzyczyński, Krzysztof Ludwiczak, Michał Kaźmierczak, Wojciech Wojcianiec i Andrzej Opłatek.

Andrius Petrovas (Litwa). Od wielu lat najlepszy litewski jeździec, wielokrotny mistrz swojego kraju. Od 1998 roku nieprzerwanie jest członkiem kadry narodowej Litwy. Finalista finału Pucharu Świta 2014 w Lyon. Zajął drugie miejsce w rozgrywkach Cavaliady Tour 2013/14 ustępując Alesowi Opatrnemu zaledwie jednym punktem. W ostatnich latach wygrywał konkursy zaliczane do światowego rankingu na zawodach w: Lyon, Celje, Moskwie i Konakovie. Wraz z żoną Daivą prowadzi własny ośrodek jeździecki w Wilnie. Jego motto życiowe to: „Rób to co kochasz, kochaj to co robisz”.

Ales Opatrny (Czechy). Bez wątpienia najlepszy czeski jeździec ostatnich kilkunastu lat. Karierę rozpoczął od WKKW, ale szybko przerzucił się na skoki. W roku 2000 zdobył mistrzostwo Europy w kategorii młodych jeźdźców. Już kilka razy wchodził do pierwszej setki światowego rankingu. W sezonie 2017 wygrał 4 konkursy zaliczane do LR w tym Grand Prix Cavaliady Lublin. W cyklu Cavaliady Tour triumfował w sezonie 2013/14, sięgając wtedy po Grand Prix Warszawy. Rodzina Opatrnych konie hoduje od 1924 roku. Teraz Ales wraz z ojcem Waclawem prowadzi stadniną JS Opatrny w Horovicach. Jest też członkiem zawodowego zespołu Czech Equestrian Team, z którym bierze udział w rozgrywkach Global Champions Tour.

André Plath (Niemcy) – jego największym sukcesem w karierze jest zajęcie w 2014 roku drugiego miejsca w Hamburskim Derby (to konkursy uważany za jeden z najtrudniejszych na świecie). Niewiele gorzej spisał się tam w 2015 roku zajmując 3 miejsce. Świetnie radził sobie się cavaliadowym sezonie 2015/16. Zajmując drugie miejsce z Grand Prix Lublina, w Warszawie zakończył zmagania na drugim  miejscu. W zeszłym roku w Lublinie był trzeci w piątkowym konkursie zaliczanym do Longines Rankings. Razem z rodziną prowadzi ośrodek jeździecki na wyspie Poel na Morzu Bałtyckim.

Vladimir Beletskiy (Rosja) Już trzy razy w swojej karierze wywalczy awans do Finału Pucharu Świata. Startował 2006 roku w Kuala Lumpur, w 2009 roku w Las Vegas i w 2011 w Lipsku. Ma na swoim koncie dwukrotny udział w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. W 2014 roku wygrywał 4 konkursy zaliczane do światowego rankingu.  Od kilkunastu lat mieszka i trenuje w Niemczech, a jego ambicją jest wygrywanie Grand Prix na zawodach w randze 5-gwiezdek, w których rywalizować trzeba z najlepszymi na Świecie. Poza tym jest zawodnikiem którego uwielbia publiczność. A za co, można było zobaczyć w Lublinie podczas konkursów potęgi skoku i speed and music, gdzie okazał się nie tylko dobrym sportowcem ale i prawdziwym showmanem.

Jarosław Skrzyczyński, reprezentant klubu Agro-Handel Śrem. Od pięciu lat nieprzerwanie lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Na koniec 2017 roku znalazł się w pierwszej setce najlepszych skoczków globu zajmując w rankingu FEI 84 miejsce. W minionym sezonie wygrał zarówno Puchar Polski (po raz czwarty), jak i mistrzostwa Polski (po raz trzeci). Prowadzi własny ośrodek treningu koni w Krzepielowie. Z polskich zawodników ma zdecydowanie najliczniejszą stawkę koni, na których może startować w konkursach zaliczanych do rankingu Longines, a takich w 2017 roku wygrał dziewięć.

Krzysztof Ludwiczak, zawodnik klubu HEAA Turek. Aktualny wicemistrz Polski. Drugi w rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. W 2017 roku wygrał dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu na CSI3* w Redefin i Grand Prix CSI2* w Michałowicach. Spełnia się nie tylko jako jeździec, ale i trener. Ostatnio do najwyższego poziomu najpierw w kategorii juniorów a potem młodych jeźdźców doprowadził swojego klubowego kolegę Andrzeja Opłatka.

Michał Kaźmierczak z KJ Leśna Wola Głogów Małopolski. Brązowy medalista mistrzostw Polski 2017 i jedyny polski skoczek, który brał udział w zeszłorocznych mistrzostwach Europy seniorów. Wcześniej w mistrzostwach Polski dwa razy zdobywał medale srebrne. Po wygranych jesienią konkursach w Tallinie i Lesznie, zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, co jest bardzo dobrą pozycją wyjściową do walki o trzy miejsca premiowane wyjazdem na finał który w kwietniu odbędzie się w Paryżu. W Pucharze Świata już raz startował w roku 2016 i zajął 25 miejsce.

Andrzej Opłatek z HEAA Turek. Aktualny i już dwukrotny mistrz Polski Młodych Jeźdźców. Wcześniej w 2014 roku był też mistrzem Polski Juniorów. Ma za sobą cztery starty w mistrzostwach Europy z czego dwa były bardzo udane: w 2015 roku zajął 8 miejsce wśród juniorów, a w zeszłym sezonie 12 wśród młodych jeźdźców. W grudniu 2017 roku w pięknym stylu wygrał Grand Prix Cavaliady w Poznaniu pozostawiając w pobitym polu wielu jeźdźców ze ścisłej światowej czołówki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-02-09
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact