bilety
instagram
en
pl
home

Konne show na Cavaliadzie w Lublinie

Polski Związek Hodowców Koni wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa serdecznie zapraszają na pokaz, którego głównymi bohaterami będą tradycyjnie konie polskiej hodowli. W tym roku z dumą świętujemy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego chcemy oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność naszego kraju, a obok dzielnych żołnierzy były to nie mniej dzielne konie.

Występ przygotowany specjalnie dla lubelskiej publiczności rozpocznie Szwadron Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich na koniach rasy małopolskiej i czystej krwi arabskiej. Ułani dadzą pokaz musztry wojskowej, zaprezentują swoje umiejętności władania szablą i lancą, a także wykonają elementy dżygitówki.

Następnie arenę wypełnią przedstawiciele najpopularniejszych ras koni hodowanych i użytkowanych na Lubelszczyźnie – od szlachetnych arabów i koni małopolskich, przez koniki polskie, kuce różnych typów i ras, aż po najpotężniejsze konie zimnokrwiste. Będzie można zobaczyć fachową prezentację w ręku, różne style powożenia zaprzęgami oraz jazdy wierzchem.

Szczególnym elementem pokazu będzie odtworzenie historii powstania rasy kuca Felińskiego, która w tym roku obchodzi 45 jubileusz swojego istnienia. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

2018-02-11
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact