bilety
instagram
en
pl
home

Pierwsze kwalifikacje do Future

Podobnie jak rok temu Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Kuców rozpoczęły walkę najmłodszych o prawo startu w rozgrywkach CAVALIADA Future 2018/2019. Stąd w miniony weekend rywalizacji w KJ Osadkowski Jakubowice towarzyszyły nie tylko wielkie emocje związane z rywalizacją o miejsca na podium, ale i zacięta walka o pierwsze cavaliadowe punkty (te za każdym razem zdobywa 16 najlepszych zawodników) oraz automatyczne kwalifikacje dla Mistrzów. W grupie A2 po złoty MP medal sięgnęła zwyciężczyni poprzedniej edycji CF w kategorii Midi Marcelina Jackowiak z KJ Gronówka, która od ponad roku dosiada niezawodnej 21-letniej klaczy Barkarola.

„Dotychczas moim największym marzeniem był start na Cavaliadzie. W poprzedniej edycji Barkarola pomogła mi zdobyć kwalifikację i dzięki niej mogłam wystąpić w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. Za każdym razem dawała z siebie wszystko i udało nam się wygrać cały cykl! Bakusia była niesamowita. W ogóle nie zwracała uwagi na muzykę czy kibiców. Za każdym razem, jak tylko słyszy dzwonek na parkurze, to od razu chce skakać i wygrywać. Jest kochanym łasuchem, uwielbia jeść banany. Dzięki niej spełniłam swoje marzenia” podkreśla Marcelina, która już może być pewna że w tym roku będzie mogła startować nie tylko w Poznaniu, Lublinie i Warszawie, ale i w Krakowie.

W Pucharze Polski grupy A1 najlepsza okazała się Wiktoria Ryciak z Sopockiego Klubu Jeździeckiego, która tym samym uzyskała kwalifikację do Cavaliady Future w kategorii Mini. Amazonka dosiadała równie doświadczonej jak Barkarola, też 21-letniej, Klausinki.

Przypomnijmy, że prawo startu po 6 zawodach kwalifikacyjnych (liczą się trzy najlepsze wyniki) uzyska po 8 zawodników w każdej kategorii w tym złoci medaliści z Jakubowic oraz złoci medaliści Halowego Pucharu Polski z Leszna (Martyna Unfal – mini, Wiktoria Von Mauberg – midi).

RANKING po I zawodach kwalifikacyjnych

Kolejne konkursy kwalifikacyjne odbędą się na początku października w Poczerninie.

Kalendarz kwalifikacji:

1)      MP i PP Jakubowice – 16 – 19.08.2018

2)      HZO DiM Poczernin – 5 – 7.10.2018

3)      HZO DiM Leszno – 19 – 21.10.2018

4)      HZO DiM Kalisz – 26 – 28.10.2018

5)      HZO DiM Jaszkowo – 09 – 11.11.2018

6)      HZO DiM Michałowice 16 – 18.11.2018

2018-08-23
Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact