bilety
instagram
en
pl
home

Czym jest CAVALIADA?

CAVALIADA to międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych CAVALIADA Tour. Celem CAVALIADY jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni, a także edukacja.

CAVALIADA Tour to halowy cykl zawodów jeździeckich autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Tour odbywa się w trzech miastach Polski: w Poznaniu, w Lublinie oraz w Warszawie.

Trzy wymiary CAVALIADY

SPORT – CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na wysokim międzynarodowym poziomie sportowym. Na arenach CAVALIADY zawodnicy walczą w konkursach w skokach przez przeszkody, dresażu, WKKW i powożenia, które są wpisane do kalendarza Światowej Federacji Jeździeckiej. Zawody w skokach przez przeszkody w Warszawie są rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. CAVALIADA to jedno z ważniejszych wydarzeń hippicznych w tej części Europy.

POKAZY – Ważną częścią każdej edycji imprezy jest program rozrywkowy, w ramach którego publiczność ogląda widowiska teatralne i pokazy z udziałem koni. Do tej pory na arenach CAVALIADY można było podziwiać pokazy woltyżerki, kadryla sulek oraz sikawek konnych, a także prezentacje ogierów zimnokrwistych, tancerzy z francuskiej grupy „Compagnie des Quidams” odwzorowujących ruch rumaków oraz skaczących przez przeszkody, niczym konie, performerów z Horseman Team.

TARGI – CAVALIADZIE towarzyszą zawsze Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją oferty sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Ponadto, w ramach kolejnych edycji CAVALIADY prowadzimy także działalność edukacyjną. Nasze programy edukacyjne adresowane są zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Co roku organizujemy zjazdy Uniwersytetu Jeździeckiego, podczas których doświadczeni praktycy i wykładowcy dzielą się swoją wiedzą z zakresu jeździectwa i hodowli koni .