Organizator:

CAVALIADA Warszawa: czwartek

Podziel się

Dużą Rundę wygrywa Andrius Petrovas z Litwy, w powożeniu Piotr Mazurek, a w widowiskowym konkursie Venus vs Mars zwyciężyli panowie.

W czwartkowym konkursie Dużej Rundy - pierwszej kwalifikacji do niedzielnego Grand Prix wystartowało 66 par. Warszawski parkur sprzyjał płynnej jeździe. Kluczowym w drodze do zwycięstwa był zakręt przed szeregiem Grupy MTP. Do mety bez punktów karnych dojechało 14 zawodników. Najlepszym okazał się doświadczony zawodnik z Litwy Andrius Petrovas z Litwy na wałachu GIGOLLO. Jako jedyny uzyskał on czas poniżej minuty.

 – W CAVALIADZIE uczestniczę niemal od początku. Uważam, że są to piękne zawody i zawsze jest tu bardzo dobra atmosfera – mówi Andrius Petrovas. Zawodnika zobaczymy jeszcze w wielu konkursach podczas warszawskiej CAVALIADY m.in. w bardzo widowiskowej Potędze Skoku.

Drugie miejsce zajął Aggelos Touloupis z Grecji na wałachu LORD MEXX. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się najlepszy z naszych reprezentantów Dawid Kubiak na ogierze ESTORIL FORTUNA.

Poziom dzisiejszej Dużej Rundy pokazał, że w dwóch najważniejszych konkursach zawodów (zaliczanych do rankingu FEI i CAVALIADY Tour) spodziewać możemy się zaciętej rywalizacji.

Wyniki TUTAJ

W konkursie Małej Rundy w ramach CSI1* o nagrodę COS Torwar pod patronatem portalu Equista triumfowała Patrycja Matyjasik na 10-letniej klaczy Kalila J. Konkurs w ramach Średniej Rundy 130 cm o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem ToBilet.pl zwyciężył Matias Petraitis i Heineken.

Konkurs w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi o nagrody ufundowane przez sponsora Mercedes-Benz MB Motors wygrała drużyna Mazurek Horse Team z powożącym Piotrem Mazurkiem na czele. Drugie miejsce należy do zespołu Aleksandra Fularczyka a trzecie zdobyła drużyna Bartłomieja Kwiatka.

VENUS vs MARS o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Idea Expo, okazał się szczęśliwy dla mężczyzn! W konkursie wzięło udział 16 uczestników. Najszybszym i bezbłędnym okazał się Adam Grzegorzewskim na klaczy HAPPYLINA, który parkur pokonał w czasie 62,09 s.

- Wpisując moją drużynę na listę już wiedziałam jaka będzie lista startowa pań, więc miałam lekko ułatwione zadanie. Postawiłam na mocny początek. Pierwszy jechał grecki kolega, który był drugi w konkursie 140 cm. On podniósł wysoko poprzeczkę, a to wywierało dalszą presję na drużynę Venus. Jako ostatnich wybrałam: Adama Grzegorzewskiego i Łukasza Wasilewskiego. Wiedziałam, że będą najszybsi i zdążą również zobaczyć kilka przejazdów i ustalić sobie strategię – mówi Natalia Palmowska, szefowa drużyny Mars.

- Wszystko poszło zgodnie z planem, może z wyjątkiem końcówki, ponieważ nie spodziewałem się, że zdążę pokonać aż tyle przeszkód. Musiałem więc improwizować, ale bardzo się cieszę, że udało się wygrać ten konkurs – mówi Adam Grzegorzewski, zwycięzca konkursu.

Wyniki TUTAJ

Zapraszamy do kibicowania na trybunach COS Torwar oraz online na www.live.cavaliada.pl