Organizator:

Ciasno w czołówce

Podziel się

Sobotni konkurs zaliczany do światowego rankingu wygrał reprezentant Polski – Michał Kaźmierczak.

W finale Średniej Rundy, o nagrodę firmy Kwiaty Polskie, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, wystartowało 48 par. Parkur podstawowy składający się z 12 przeszkód nie pozostawiał zawodnikom i koniom miejsca na odpoczynek, bo w czasie 63 sekund trzeba było oddać aż 15 skoków. Do rozgrywki zakwalifikowało się 11 par, w tym 8 Polaków. W finałowym barażu różnice były bardzo małe, bo pierwszą trójkę dzieliły tylko cztery setne sekundy. Po zwycięstwo sięgnął jeździec z Krakowa – Michał Kaźmierczak na koniu Whoopy Boy. To pierwsza wygrana tego 11-letniego wałacha w konkursie zaliczanym do Longines Rankings.

„Parkur był dość wymagający, nie było w nim chwili oddechu. Było jednak sporo zerowych przejazdów. W rozgrywce był do wykonania jeszcze jeden skrót, ale zrobił go tylko Mateusz Tyszko na Zirocco Air i nie dało mu to prowadzenia, więc nasza trójka jechała właściwie taką samą trasą i najważniejsza była szybkość i ciasne najazdy. Jechałem pod koniec, zaryzykowałem i udało się.” – mówił zwycięzca.

Miejsce drugie, z czasem gorszym o 0,03 sekundy zajął Tomasz Miśkiewicz na klaczy Stakkato Lazar, a o jedną setną sekundy wolniejszy od niego był Mściwoj Kiecoń na Digisport Codeinie. Cieszy fakt, że aż sześć koni z najlepszej ósemki zostało wyhodowanych w Polsce, w tym najlepsza trójka. 

W pierwszym konkursie w ramach CAVALIADY Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego,pod patronatem firmy Torpol, styl dzieci na kucach oceniał dziś czterokrotny mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. W kategorii MINI do rozgrywki zakwalifikowały się cztery pary, a najlepsza okazała się Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na wałachu S-Piorun. Miejsce drugie zajęła zawodniczka SKJ Beckersport Laszczki Katarzyna Zawadzka na Wedog Pride N Joy, a trzecie Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze. W zmaganiach kategorii MIDI po czterokonnej rozgrywce triumfowała dziś Zofia Janusz z KJ Akademia Kucania Dawidy na klaczy Jagienka. Na miejscu drugim uplasował się Jakub Mroczek z Polish Pony Club Tomaszkowo na Vulcano, a na trzecim koleżanka klubowa zwyciężczyni – Zofia Hart Dyke na Mississipi.

Liderką kategorii MINI jest Katarzyna Zawadzka, a zaledwie dwa punkty traci do niej Maja Nagła. W MIDI miejsce pierwsze zajmuje Julia Peszek. Wszystko rozstrzygnie się jutro w konkursie finałowym.

W konkursie Małej Rundy, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, triumfował Jarosław Skrzyczyński na koniu Kentucky. Na kolejnych miejscach uplasowały się młode amazonki: Zofia Gintowt-Juchniewicz na klaczy Składnia oraz Roksana Nawrocka na Penny Lane.