Organizator:

Górą Mazurek

Podziel się

Finał CAVALIADA Driving Tour zakończył się triumfem Piotra Mazurka - nie tylko w dzisiejszym konkursie, ale i w końcowej klasyfikacji. W wieczornym konkursie Speed & Music najlepszy okazał się reprezentant Litwy Andrius Petrovas.

W finałowych zmaganiach CAVALIADA Driving Tour, o nagrodę Sobiesław Zasada Automotive, pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, nie zabrakło sportowych emocji. Do drugiego nawrotu awansowały trzy zespoły, a w końcowej rozgrywce po zwycięstwo w dzisiejszym konkursie oraz całym cyklu pojechał reprezentant Ludowego Klubu Sportowego „Sokół” Kunowo – Piotr Mazurek z końmi Peloponez, Blizard, Jaśmin i Inwencja. Tym triumfem zawodnik przypieczętował doskonały sezon startów – wygrywał wcześniej w Warszawie, dwa razy w Poznaniu i raz w Sopocie.

„Wszystko ułożyło się bardzo szczęśliwie. Na początku Touru zbudowałem pewną przewagę, która później dała mi swobodę jazdy. Później przesadziłem ze strategią i to mnie zgubiło, ale wyciągnąłem wnioski i starałem się jechać solidnie i jak najlepszymi liniami. Dziś miałem najlepszy czas w pierwszym nawrocie i to dało mi przewagę i pełny przegląd sytuacji. Zawodnicy są tak groźni, jak ich aktualna forma dnia. Presja spowodowała, że nie było łatwo walczyć w drugim nawrocie. Ja wiedziałem, jak pojechali poprzednicy i poprawiłem swój czas jeszcze o pięć sekund. To dla mnie bardzo szczęśliwy dzień, kibice w Krakowie są wspaniali, interesujący się tym sportem, aż serce rośnie, kiedy publiczność wypełnia tak wielką halę. Nic, tylko się cieszyć. Mogę podziękować organizatorom za to, że zaprzęgi są na Cavaliadzie i zyskują coraz większą popularność. Cavaliada powoduje, że jeździmy coraz lepiej.” – mówił zwycięzca.

 

W dzisiejszym konkursie miejsce drugie zajął Krzysztof Szczepaniak ze Stowarzyszenia Ranczo Rubin, a trzeci był Aleksander Fularczyk z Kaszubskiego Stowarzyszenia Promocji Sportów Konnych. W Halowym Pucharze Polski w powożeniu na najwyższym stopniu podiun stanął Piotr Mazurek. Srebro wywalczył reprezentant Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego "Książ" Bartłomiej Kwiatek, a brąz powędrował w ręce debiutanta Aleksandra Fularczyka.

 

Lubiany przez Cavaliadową publiczność konkurs Speed & Music, o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Horse & Business Magazine i patronatem medialnym Radia ZET, zebrał na starcie wiele szybkich par. Ostatecznie najlepszy okazał się reprezentant Litwy – Andrius Petrovas dosiadający konia Gigollo. Drugie miejsce zajął Holender Dennis Van Den Brink na Ileanne SFN, a trzecia była Polka Małgorzata Koszucka dosiadająca klaczy Keira Hippica.

 

Dziś rozegrano także specjalny konkurs sztafet, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym drużyny składały się z zawodników CAVALIADY Future na kucykach oraz dorosłych, którzy tor pokonywali samochodem marki Mercedes. Najszybszy okazał się zespół w składzie: Katarzyna Zaawadzka i Wedog Pride N Joy, Michalina Jach i Kreska oraz wicemistrz Polski Dawid Kubiak.