🐴

🐴CAVALIADA POZNAŃ 👉OSTATNIE SZTUKI BILETÓW👈NIE PRZEGAP OKAZJI😁  

Organizator:

Gwiazdy CAVALIADY

Podziel się

Poznaj największe gwiazdy skoków przez przeszkody CAVALIADY w Warszawie.

Sameh EL DAHAN (GBR) – jeżdżący od tego roku pod flagą Wielkiej Brytanii, pochodzący z Egiptu, wygrał w 2018 r. najwyżej dotowany (3 miliony dolarów) konkurs świata CSIO5* Spruce Meadows 'Masters' Grand Prix w Calgary, w Kanadzie. Interesujący jest fakt, że zawodnik do Warszawy zabiera swojego konia numer jeden – niedużą, ale niezwykle ambitną klacz Suma’s Zorro, na której triumfował nie tylko we wspomnianym konkursie w Kanadzie, ale i w Grand Prix Longines Global Champions Tour w Paryżu i konkursie zaliczanym do Pucharu Świata w La Corunie w Hiszpanii. Łącznie podczas swojej kariery El Dahan wygrał już 25 konkursów zaliczanych do rankingu FEI. Swoją jeździecką przygodę rozpoczął w wieku 5 lat w Egipcie, a od 2011 r. mieszka i trenuje w Irlandii.

Andrius PETROVAS (LTU) – aktualny lider rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Uczestnik Finału Pucharu Świata w roku 2014. W 2015 r. doszedł do TOP 100 Światowego Rankingu. W swojej karierze wygrał już 24 konkursy zaliczane do Światowego Rankingu w tym trzy w tym sezonie. Był mistrzem Litwy, do niego należy też rekord kraju w potędze skoku (215) pobity podczas CAVALIADY w Poznaniu w 2015 r. Z żoną Daivą prowadzi własną stajnię w Wilnie. Jest nie tylko jeźdźcem, ale i trenerem oraz hodowcą koni. Często pełni obowiązki szefa ekipy Litwy na zawodach oficjalnych.

Marcel EWEN (LUX) – znany publiczności CAVALIADY ze zwycięstwa w Grand Prix Poznania w 2016 r. W Polsce wygrał też Grand Prix CSI3* w Ciekocinku. Jeden z jego największych sukcesów to trzecie miejsce w Derby Hamburga. Uczestnik Mistrzostw Europy w 2017 r. Z siostrą Kettti prowadzi Centrum Jeździeckie MC Weyer w Luksemburgu. Startuje od 12 roku życia. Przez wie lat startował w mundurze reprezentując Elitarną Sekcję Sportową Armii Luksemburga.

Vladimir BELETSKIY (RUS) – Uczestnik Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Finału Pucharu Świata. W swojej karierze wygrał 18 konkursów zaliczanych do rankingu FEI. Ulubieniec publiczności CAVALIADY. W Warszawie triumfował w Potędze Skoku. W tym roku, po zwycięstwie w podobnym konkursie podczas CSI w Tallinnie, należy też to faworytów piątkowej potęgi. Od lat stacjonuje w Niemczech. W 2017 r. założył Centrum Edukacji Jeździeckiej w Moskwie. Od zeszłego sezonu jest trenerem reprezentacji Rosji w skokach.

Wojciech WOJCIANIEC (POL) – trzykrotny i aktualny Mistrz Polski. W międzynarodowej imprezie mistrzowskiej zadebiutował w 2019 r. podczas Finały Pucharu Świata w Goeteborgu. W tym sezonie zajął 17 miejsce w Mistrzostwach Europy co jest najlepszym rezultatem Polaka od czasów Jana Kowalczyka. Wygrał już siedem konkursów zaliczanych do rankingu FEI w tym tegoroczne Grand Prix na CSI4* 4Foulee w Poznaniu. Na co dzień reprezentuje Klub Jeździecki Melloni Horses i startuje na koniach ze stajni Grzegorza Mieleńczuka.

Jarosław SKRZYCZYŃSKI (POL) – czterokrotny Mistrz Polski. Aktualny lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. Wygrał już 69 konkursów zaliczanych do rankingu FEI, dochodząc w 2018 r. do 51 miejsca światowego zestawienia. Z powodzeniem brał udział w Mistrzostwach Europy (29 miejsce w 2015 r.) i trzykrotnie w Finale Pucharu Świata. Jego wynik z Goeteborga z 2019 r. (11 miejsce) jest najlepszym w historii startów w PŚ zawodników Ligi Europy Centralnej. Na co dzień reprezentuje KJ Agro-Handel Śrem, a trenuje we własnym ośrodku Jeździeckim w Krzepielowie, który prowadzi wraz z żoną Katarzyną. Ostatnio do Teamu Skrzyczyńskich dołączyli ich synowie Patryk i Filip, którzy w tym roku zdobyli złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski Dzieci.

Dawid KUBIAK (POL) – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Pucharów Polski w kategoriach młodzieżowych. W tym roku sięgnął po pierwszy tytuł w kategorii seniorów, zdobywając wicemistrzostwo Polski. Jest wiceliderem rankingu Ligi Europy Centralnej. Na ten sezon halowy postawił sobie za cel drugi w karierze awans do Finału Pucharu Świata. W nim startował już raz w roku 2017 w Omaha w USA. Jak do tej pory wygrał dwa konkursy zaliczane do rankingu FEI w tym tegoroczne Grand Prix na CSI2* we Wrocławiu. Karierę rozpoczął po okiem swojego taty - ośmiokrotnego mistrza Polski Grzegorza Kubiaka. Do dziś korzysta z jego rad, ale sam jest też już trenerem. W tym roku jego podopieczna Julia Błaszczak zdobyła medal mistrzostw Polski. Reprezentuje Sobieski Jumping Team Gdańsk, a swoją bazę treningową zlokalizował w ośrodku Sielanka Warka.