CAVALIADA

DROGI KIBICU! JEŚLI KUPIŁEŚ BILET DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH PAMIĘTAJ ZABRAĆ ZE SOBĄ WAŻNY CERTYFIKAT COVID, BĘDZIE ON WERYFIKOWANY PRZED WEJŚCIEM GŁÓWNYM.  

Organizator:

Nagła i Wiśniewski nowymi liderami Future

Podziel się

Hipodrom Sopot był gospodarzem pierwszej kwalifikacji do nowego sezonu CAVALIADA Future 2021/2022. Maja Nagła z KJ Stajnia Adamus Rogusko oraz Marcel Wiśniewski z SKJ Golden Dream to nowi liderzy kategorii Mini i Midi.

1 sierpnia zawodnicy zmierzyli się w zawodach ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w Sopocie. Konkursami kwalifikacyjnymi do CAVALIADA Future były konkursy finałowe A1 (dla kategorii mini) i A2 (dla kategorii midi). Wzięło w nich udział aż 70 par.

Finał grupy A1 zdominowała reprezentantka St. KJ Stajnia Adamus Rogusko – Maja Nagła, która zajęła pierwsze i drugie miejsce na dwóch kucykach: dobrze znanym ze startów pod Nel Skotarczak oraz Julią Ganowską Pasjonata Parys oraz na Walnut Samson. Trzecie miejsce należało do wicemistrzyni Pucharu Polski Kuców gr. A1 – Wiktorii Cwaliny z KJ Podkowa Gruszczyn i jej doświadczonego S-Pioruna.

Wyniki TUTAJ

Ranking kategorii Mini po pierwszej kwalifikacji:
Miejsce Zawodnik Klub I II III IV V VI VII Razem
1 Nagła Maja (Mł.2010) St. KJ Stajnia Adamus Rogusko 20             20
2 Cwalina Wiktoria (Mł.2011) KJ Podkowa Gruszczyn 17             17
3 Kamińska Zofia (Mł.2011) KJ Ranczo Kołata 15             15
4 Chojowska Iga (Mł.2010) BPK - SLA 13             13
5 Zawadzka Katarzyna (Mł.2010) SKJ Beckersport Laszczki 12             12
6 Pietrzak Pola (Mł.2013) MKJ NENIA Pasłęk 11             11
7 Sławińska Zuzanna (Mł.2011) KJ Podkowa Gruszczyn 10             10
8 Okroy Zuzanna (Mł.2010) Klub Jeździecki u Rychertów 9             9
9 Nazarewicz Julia (Mł.2011) Jeździecki Klub Sportowy Barłomino Sp. z o.o. 8             8
10 Czarnecka Adriana (Mł.2012) KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry 7             7

W finale grupy A2 najlepszy był Marcel Wiśniewski z SKJ Golden Dream na Touareg. Drugie miejsce zajęła Julia Peszek z SKJ Beckersport Laszczki na Lunie, a trzecie Zofia Hart Dyke z KJ Akademia Kucania Dawidy na klaczy Emma.

Wyniki TUTAJ

Ranking kategorii Midi po pierwszej kwalifikacji:
Miejsce Zawodnik Klub I II III IV V VI VII Razem
1 Wiśniewski Marcel (Mł.2009) SKJ Golden Dream Łódź 20             20
2 Peszek Julia (Mł.2009) SKJ Beckersport Laszczki 17             17
3 Hart Dyke Zofia (Mł.2009) KJ Akademia Kucania Dawidy 15             15
4 Cwalina Wiktoria (Mł.2011) KJ Podkowa Gruszczyn 13             13
5 Wierucka Zofia (Mł.2011) RIO GRANDE Krosinko 12             12
6 Hamerska Ewa (Mł.2010) JKS Tornado Szczecin 11             11
7 Buczkowska Nadia (Mł.2009) JKS Niestępowo 10             10
8 Sztajnert Zofia (Mł.2010) KJ Infernal Team 9             9
9 Kazimierczak Gaja (Mł.2011) KJ Janowice 8             8
10 Mroczek Jakub (Mł.2010) Polish Pony Club Tomaszkowo 7             7

Przypomnijmy, że prawo startu przed publicznością CAVALIADA Tour 2021/2022 uzyska po 8 zawodników w każdej z kategorii, w tym automatycznie złoci medaliści Pucharu Polski Kuców w grupie A1 i Mistrzostw Polski Młodzików w grupie A2, które zostaną rozegrane w Jakubowicach oraz Halowego Pucharu Polski Kuców w grupach A1 i A2, które odbędą się w Sopocie.

Lista kolejnych zawodów kwalifikacyjnych:
  • ZO DiM Sopot -  07.-01.08.2021 r.
  • ZO DiM Poczernin - 13-15.08.2021
  • MPM i PPK Jakubowice - 26-29.08.2021 r.
  • ZO DiM Kwieki - 17-19.09.2021 r.
  • HZO DiM Jaszkowo -  01-03.10.2021 r.
  • HZO DiM Sowia Wola - 08-10.10.2021 r.
  • HZO DiM Besiekierz Rudny - 22–24.10.2021 r.

Zdjęcia: Aleksandra Ziętak