Organizator:

Najlepsi w CAVALIADA Future

Podziel się

Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn i Martyna Grobelny z LKJ przy SK w Ochabach to najlepsze amazonki końcowego rankingu CAVALIADA Future sezonu 2020/2021.

Zawodnicy kategorii A1 i A2 rywalizowali o prawo startu w CAVALIADA Future podczas zawodów kwalifikacyjnych w sześciu województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim i wielkopolskim. Jak co roku, rozgrywki te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a na starcie obydwu kategorii zobaczyliśmy niemal 200 jeźdźców! Tylko 16 z nich – po 8 na kategorię, mogło wywalczyć kwalifikację do CAVALIADA Future 2020/2021.

Szesnaście amazonek wystartowało w czterech etapach CAVALIADA Future, które odbyły się w ramach dwutygodniowych zawodów CAVALIADA Winter Tour w Poznaniu.

W kategorii Mini najlepsza okazała się dwukrotna zwyciężczyni – Wiktoria Cwalina z KJ Podkowa Gruszczyn, która startowała na 20-letnim kucyku Ramiro. Wiktoria na swoim koncie zebrała aż 31 punktów.

Na drugim miejscu rozgrywki ukończyła Maja Kliś z Profit Orzesze. Tak wysoką pozycję zawdzięcza 9-letniemu kucykowi Klara, wraz z którym zdobyła 25 punktów. Trzecia jest Tola Wawrzkiewicz z Sopockiego KJ (23 punkty), startująca na 13-letnim kucyku Topaz. Para ta ma na swoim koncie zwycięstwo w niedzielnym konkursie pierwszego tygodnia CAVALIADA Winter Tour.

W rankingu kategorii Midi wygrała Martyna Grobelny startująca na 14-letnim kucyku Maks. Para ta wygrywała dwukrotnie i w sumie ma na swoim koncie 33 punkty.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Babczyńska na 13-letniej Jagience, która również wygrywała dwa razy, jednak ostatecznie zebrała 28 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Weronika Mucha z JKS Hanna na 14-letnim Demon Del (21 punktów).