🐴

🐴CAVALIADA POZNAŃ 👉OSTATNIE SZTUKI BILETÓW👈NIE PRZEGAP OKAZJI😁  

Organizator:

Pierwsza kobieta w czwórkach na CAVALIADA Driving Tour

Podziel się

Katarzyna Wieczorek to pierwsza kobieta, która wystartuje w CAVALIADA Driving Tour – konkursach w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Pierwszy występ zobaczymy już 10 listopada, podczas CAVALIADY na warszawskim Torwarze.

CAVALIADA to wielkie jeździeckie święto, podczas którego w jednym miejscu odbywają się zawody w czterech konkurencjach jeździeckich – skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, WKKW oraz w powożeniu.

Mistrzowie powożenia i debiutantka

Powożenie zaprzęgami czterokonnymi odbędzie się ponownie w ramach Halowego Pucharu Polski. Każda z eliminacji CAVALIADY będzie jednocześnie eliminacją HPP, z finałem w Krakowie. O tytuły najlepszego powożącego będzie walczyć pięć zaprzęgów czterokonnych. Wśród nich trzech jest obrońca tytułu, niekwestionowany mistrz CAVALIADY i aktualny złoty medalista Mistrzostw Polski w czwórkach – Piotr Mazurek, brązowy medalista Mistrzostw Polski 2022 Aleksander Fularczyk oraz Tadeusz Andrys, Krzysztof Szczepaniak i pierwsza w historii kobieta – Katarzyna Wieczorek. Podkreśla ona, że zawsze marzyła o starcie w CAVALIADZIE. Teraz, gdy to marzenie udało się spełnić, czuje sporą presję na swoich ramionach. Zawodniczka ma już na swoim koncie sukcesy międzynarodowe w singlach i krajowe w parach. Teraz czas na zaprzęgi czterokonne.

Obrońca tytułu gotowy do walki

W trakcie CAVALIADY Tour zobaczymy osiem konkursów powożenia – po dwa w każdym mieście. Pierwszym przystankiem są zawody w Warszawie, gdzie 10.11 w czwartek (godzina 20:45) i sobotę 12.11 (godzina 17:00) odbędzie się pierwszy etap CAVALIADA Driving Tour. W ostatnim cyklu triumfował Piotr Mazurek, który wygrał aż pięć z ośmiu konkursów. Również w tym sezonie chce powtórzyć swój sukces, a na CAVALIADĘ zabiera doświadczony skład koni. – Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie. Myślę, że groźnym rywalem będzie Aleksander Fularczyk, który w ostatnim sezonie wyrósł na gwiazdę powożenia i myślę, że ta fala będzie go niosła. Jest już o rok bogatszy w doświadczenie a to bardzo dużo – mówi Piotr Mazurek. I dodaje, że również Krzysztof Szczepaniak jeszcze nie do końca odkrył swoje karty i ma większy potencjał niż mogą na to wskazywać wyniki. – Wiem też, że Tadeusz Andrys pilnie trenuje do CAVALIADY. Dołączy do nas również dama, Katarzyna Wieczorek, bardzo ambitna osoba, przedstawicielka kobiet w powożeniu, których jest naprawdę wiele! Start w CAVALIADZIE to zawsze ogromne przeżycie i największa z możliwych promocji zarówno sportu zaprzęgowego, jak i samych powożących. Nie ma drugiej tak dużej i medialnej imprezy w Polsce – stwierdza Piotr Mazurek. – Myślę, że walka będzie od pierwszego startu, jednak z tyłu głowy mam fakt, że jest to pierwszy start koni w CAVALIADZIE i chcę zobaczyć, jak się będą czuły na arenie. Jestem przede wszystkim koniarzem, szanuje moje konie, to moi przyjaciele i działamy jako zespół, także nie chcę za wszelką cenę ich zmuszać do pokazania 200% mocy już pierwszego dnia – mówi Piotr Mazurek.

Głodny zwycięstwa

Poprzedni Tour 2021/2022 wykreował nową gwiazdę – Aleksandra Fularczyka. Wszyscy się zastanawiali jak to możliwe, że ten 21 latek startuje pierwszy raz w zawodach ogólnopolskich pierwszy raz na CAVALIADZIE i od razu plasuje się w czołówce wyprzedzając doświadczonych zawodników i ostatecznie zajmując trzecie miejsce w HPP i CAVALIADA Driving Tour. W sezonie otwartym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. – Zabieram ze sobą doświadczony skład z poprzedniego cyklu CAVALIADY. Będę na wszystkich edycjach, ponieważ w tym sezonie liczę tylko i wyłącznie na zwycięstwo. Według mnie w CAVALIADZIE wyjątkowe jest to, że w jednym miejscu rywalizują cztery konkurencje jeździeckie, jest wspaniała atmosfera i doping kibiców. Jednocześnie jest bardzo miło i przytulnie, jak w domu! – mówi Aleksander Fularczyk – Przed nami aż osiem konkursów, dlatego nie czuję stresu przed Warszawą. Potknięcie w którymś z nich nie wykluczy mnie z walki o zwycięstwo. Jestem pozytywnie nastawiony i podchodzę do startów na spokojnie, co nie oznacza, że można w takiej sytuacji lekceważyć rywali. Mam za sobą intensywny sezon letni, także jestem przygotowany i gotowy do walki o zwycięstwo.

Lista przyjętych zawodników do CAVALIADA Driving Tour - Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi

Lp. Zawodnik Klub
1 Piotr Mazurek Ludowy Klub Sportowy "Sokół" - Sekcja Jeździecka Kunowo
2 Aleksander Fularczyk Kaszubskie Stowarzyszenie Promowania Sportów Konnych
3 Tadeusz Andrys Stowarzyszenie Ranczo Rubin
4 Krzysztof Szczepaniak Stowarzyszenie Ranczo Rubin
5 Katarzyna Wieczorek  Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wlkp.

 

Fot. Katarzyny Wieczorek autorstwa Magdaleny Helon, pozostałe Dava Palej.